Sigla
Home HOME  |  Flag ENGLISH  |  MOBILE  |  ContactUs CONTACT  |  SITE MAP  
15 septembrie 2014  Starea pietei : Inchisa Cauta in site
 
Skip Navigation Links.

Search
Cauta simbol:
Cautare avansata...

Security Lock






TLV 1,7550 (0%) | FP 0,8780 (+0,23%) | TEL 24,1000 (-0,45%) | SNG 36,0800 (-0,08%) | EL 12,1600 (-0,33%) | TGN 225,3000 (+0,58%) | BCC 0,0899 (+3,57%) | BRD 8,7200 (+0,23%) | SIF3 0,2895 (-0,17%) | CEON 0,9555 (-14,99%) | SNN 7,8700 (+0,25%) | SIF1 1,2400 (0%) | SIF2 1,4920 (+1,15%) | SNP 0,4725 (-0,11%) | SIF5 1,8340 (-0,54%) | BIO 0,2800 (-2,85%) | SIF4 0,8370 (+0,9%) | COTE 50,0000 (+0,2%) | RTRA 0,3275 (+2,34%) | BVB 30,0300 (+0,1%) | BRK 0,1365 (+0,74%) | PTR 0,5225 (-6,7%) | ATB 0,5900 (+0,51%) | ARTE 10,5000 (+5,21%) | DAFR 0,0226 (+0,89%) | 
Capitalizarea pietei
Sectiune bursa: BVB 133.223.986.385  LEI 30.152.088.173  EUR 38.957.799.335  USD
Curs valutar
1 USD = 3,4197 LEI
1 EUR = 4,4184 LEI
Sectiune bursa: RASDAQ 7.962.164.060 LEI
1.802.046.908 EUR
2.328.322.385 USD

Statistici bursa
 TranzactiiVolumValoare (LEI)Valoare (EUR)
Actiuni2.15213.878.34724.365.431,13 5.514.537,19
Obligatiuni110430,95 97,54
Drepturi000,00 0,00
Fonduri inchise1502.975,00 673,32
ETF45213.839,78 869,04
Produse structurate576345.9661.042.082,89 235.850,74
Futures000,00 0,00
Total2.73414.224.89425.414.759,755.752.027,83
Ultima actualizare  12.09.2014 18:30:01

Indici bursieri
  BET 7.085,571,860,03%
  BET-BK 1.300,521,540,12%
  BETPlus 1.051,100,470,04%
  BET-FI 30.452,5665,330,21%
  BET-NG 722,65-0,51-0,07%
  BET-XT 638,110,390,06%
  ROTX 13.129,06-3,20-0,02%
Valori din data de: 12.09.2014 [Detalii]

Noutati sus jos
10.09.2014: ASF si-a dat acordul ca 6 octombrie 2014 sa fie data din care intra in vigoare separarea sistemului de tranzactionare de cel de post-tranzactionare [mai multe informatii]

10.09.2014: Ipopema devine din 11 septembrie participant activ la sistemul de tranzactionare al BVB

08.09.2014: BVB va reduce comisioanele de tranzactionare de la 1 octombrie [mai multe informatii]

05.09.2014: Consiliul de Administratie al BVB considera necesara migrarea la ciclul de decontare T+2 din data de 6 octombrie 2014 [mai multe informatii]

02.09.2014: 12 noi emisiuni de certificate ale Erste Group Bank AG incep tranzactionarea in 3 septembrie [mai multe informatii]

02.09.2014: Data intrarii in vigoare a modificarilor Codului BVB privind separarea sistemului de tranzactionare de cel de post-tranzactionare va fi 6 octombrie 2014, conform deciziei BVB si a DC [mai multe informatii]

29.08.2014: Activele ETF BET Tradeville s-au triplat de la listare [mai multe informatii]

29.08.2014: Certificatul SSIF Broker cu capital protejat incepe tranzactionarea in 1 septembrie [mai multe informatii]

27.08.2014: BVB lanseaza aplicatia pentru tableta [mai multe informatii]

08.08.2014: Actiunile Electrica vor intra pe lista actiunilor pentru care se poate extinde limita de variatie a pretului si pe lista actiunilor pentru care este permisa vanzarea in lipsa [mai multe informatii]

29.07.2014: BVB nu va percepe comisioane de tranzactionare pe piata primara pentru emisiuni de titluri de stat destinate investitorilor de retail [mai multe informatii]

29.07.2014: BVB nu va percepe comisioane de tranzactionare pe piata primara pentru emisiuni de titluri de stat destinate investitorilor de retail [mai multe informatii]

28.07.2014: Obligatiunile municipale emise de Primaria Orasului Baile Herculane (BHR20) se vor tranzactiona incepand cu data de 28 iulie 2014 in cadrul sectiunii valori mobiliare Nelistate in cadrul segmentului de piata dedicat tranzactionarii obligatiunilor [mai multe informatii]

22.07.2014: Bursa de Valori Bucuresti (BVB) a lansat astazi, 22 iulie 2014, prima editie a Ghidului adresat Investitorilor Internationali, parte a programului Investeste in Romania. Ghidul include informatii relevante si necesare unui investitor strain interesat sa investeasca pe piata de capital autohtona. [mai multe informatii]

09.07.2014: Primele rezultate vizibile ale programului pilot de market making [mai multe informatii]

07.07.2014: NBG Securities Atena Sucursala Bucuresti incepe activitatea de participant in data de 7 iulie [mai multe informatii]

03.07.2014: ELECTRICA S.A. - Incepere tranzactionare pe piata reglementata BVB (categ. I) in 04.07.2014 (simbol EL) [mai multe informatii]

03.07.2014: Delistarea obligatiunilor municipale ale Primariei orasului Baile Herculane [mai multe informatii]

03.07.2014: Electrica incepe tranzactionarea pe 4 iulie [mai multe informatii]

03.07.2014: Raiffeisen Centrobank AG va actiona ca market maker pe actiunile Electrica [mai multe informatii]

02.07.2014: Raport Lunar de Piata Reglementata Iunie 2014 [mai multe informatii]

02.07.2014: Prima editie BVB IQ si-a premiat castigatorii [mai multe informatii]

30.06.2014: Recomandarile Forumului BVB pentru Investitori de Retail [mai multe informatii]

30.06.2014: Decizii ale Consiliului Bursei in sedinta din 30 iunie [mai multe informatii]

30.06.2014: Oferta publica initiala Electrica, cea mai mare din istoria Bursei de Valori Bucuresti [mai multe informatii]

26.06.2014: Noi emisiuni de produse structurate ale Erste Group Bank AG si SSIF broker incep tranzactionarea in 27 iunie 2014 [mai multe informatii]

24.06.2014: Obligatiunile Garanti Bank incep tranzactionarea in 25 iunie [mai multe informatii]

23.06.2014: IMSAPROIECT incepe tranzactionarea pe ATS in 24 iunie [mai multe informatii]

20.06.2014: Hotarari ale Consiliului Bursei in sedinta din 20 iunie [mai multe informatii]

16.06.2014: Incepe oferta publica Electrica [mai multe informatii]

12.06.2014: Prospect Oferta Publica Primara Initiala - Societatea Comerciala de Distributie si Furnizare a Energiei Electrice “ELECTRICA” S.A. [mai multe informatii]

12.06.2014: Drepturile de subscriere Deutsche Bank sunt disponibile la tranzactionare in perioada 13-17 iunie 2014 [mai multe informatii]

11.06.2014: Factor de corectie a pretului SIF3 in indicii BET-XT,BET-BK,BET-FI si pret teoretic, incepand cu 12 iunie 2014 [mai multe informatii]

Quick Links

TOP 5 Companii BVB
dupa volum
 SimbolPretVolum
  BCC 0,08993.750.400
  FP 0,87803.619.000
  TLV 1,75502.833.060
  SIF3 0,2895702.900
  AMO 0,0109357.000
dupa valoare
 SimbolPretValoare
  TLV 1,75504.971.799,16
  FP 0,87803.173.729,70
  TEL 24,10001.814.354,94
  SNG 36,08001.565.899,76
  EL 12,16001.257.921,40
dupa pret - Cresteri
 SimbolPretVar (%)
  NEP 40,99007,08
  ARTE 10,50005,21
  BCC 0,08993,57
  ALT 0,04792,57
  RTRA 0,32752,34
dupa pret - Descresteri
 SimbolPretVar (%)
  CEON 0,9555-14,99
  PTR 0,5225-6,70
  SNO 1,6200-3,40
  BIO 0,2800-2,85
  PREH 1,9500-2,01
Ultima actualizare  12.09.2014 18:30:01

Date de tranzactionare intarziate cu 15 min
Informari
 


BET-TR
8 bariere
Investeste in Romania


Oferte Publice Initiale
Emitent:
S.C. POMPONIO S.A.
Actiuni oferite :
14.616.700
Pret de oferta :
3,25 RON
Perioada de derulare :
09.05.2008 – 22.05.2008
[mai multe informatii]


Emitent:
iFond Gold
Unitati de fond oferite :
10.000
Pret de oferta :
202 RON
Perioada de derulare :
9.11.2010 – 29.11.2010
[mai multe informatii]


Emitent:
Hidraulica Uzina Mecanica Plopeni S.A
Actiuni oferite:
97.000.000
Pret maxim:
0.125 RON
Perioada de derulare :
12.11.2010 – 3.12.2010
[mai multe informatii]




Info structurate
Info ATS
Ultimul eveniment

10.09.2014 Deschidere oficiala a sedintei de tranzactionare ocazionata de incheierea de noi parteneriate pentru atragerea de emitenti la BVB
[mai multe informatii]




Termeni de Utilizare |  CONTACT |  SITE MAP |  Webmaster |  Feedback |  Bursa de Valori Bucuresti